Четвер, 18.04.2024, 19:09
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сімейні форми виховання

12
Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” запроваджено нову форму тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – патронатну сім’ю.  

Що таке патронат? Яка мета цього нововведення? Як стати патронатним вихователем? Про це  інформує директор міського центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Наталія Шевченко.

Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Сімейні форми виховання | Переглядів: 528 | Додав: Admin | Дата: 21.06.2017

 
12
День Святого Миколая – одне із найдивовижніших та найбільш очікуваних дитиною свят. Окрім подарунків, воно несе в собі найважливіше – віру у диво та здійснення казки. 

Напередодні свята, діти, як правило, поводять себе напрочуд слухняно та лягають спати дуже швидко, щоби пришвидшити той момент, коли до їхньої оселі завітає Миколай із подаруночками. А діти люблять його практично як казкового персонажа, котрий, однак, цілком реально приносить їм однієї чарівної зимової ночі дарунки.

Завітав святий Миколай разом з працівниками центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді  цього зимового дня до дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу  міста. 
 
12
Діти розповідали святому про свої успіхи у навчанні, творчі  досягнення, декламували вірші , демонстрували поробки та навіть пригощали млинцями  і солодощами. За це дітлахи отримали подарунки та запрошення на новорічний ранок, а Миколай та присутні - порцію позитиву та хороший настрій. 

Пам’ятаймо, що кожен із нас є своєрідним помічником Миколая. Ділимося із ближнім своєю любов’ю,  добром та щедрістю душі і Миколай обов’язково завітає до кожної оселі.
Сімейні форми виховання | Переглядів: 607 | Додав: Admin | Дата: 21.12.2014

 
12
Злагодженість дій влади і суспільства у вирішенні пріоритетних завдань захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - шлях до виховання кожної української дитини в сім’ї. Насамперед ці дії мають бути спрямовані на подальшу підтримку національного усиновлення, пропаганду усиновлення дітей старшого віку та влаштування в сім’ї важко хворих дітей, більш високі вимоги до кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки та батьки-вихователі, широку моральну підтримку усиновлення в суспільстві, протистояння поширенню соціального сирітства та відмови батьків від новонароджених.

Усиновлювачів побільшало, тому що змінюється свідомість українців. Якщо не брати до уваги нинішню кризову ситуацію, то за останні десятиріччя наші громадяни стали краще жити. Як показують соціологічні дослідження, дуже багато родин, маючи своїх власних дітей, йдуть на усиновлення, мовляв, ми маємо для цього життєвий досвід та матеріальну можливість. Українці самі розбивають той стереотип, що усиновити дитину дуже важко. Змінюється свідомість людей щодо усиновлення, коли кажуть, що батьки цієї дитини були алкоголіками, значить, і вона такою ж буде в майбутньому. Але все це реального життя мало стосується.

Також відбулися зрушення й в плані впровадження альтернативних форм виховання. Є дві форми влаштування дітей, запроваджені державою, — це будинок сімейного типу, де є мама й тато, які виховують до 10 дітей, та прийомна родина, де є обоє батьків і росте до чотирьох дітей. Такі форми виховання дозволяють дитині повноцінно розвиватися. По-перше, така родина отримує два прожиткові мінімуми на дитину щомісяця, і ще 35% від загальної суми — це винагорода батькам за виховання дітей. Наразі всі ці виплати ідуть своєчасно, криза на них не позначилася. Наша мета — позбутися тих інтернатів, які лишилася після радянських часів. Вже декілька  років ця реформа триває, але ще багато чого треба зробити. 

Щоб все більше дітей виховувалося в сімейних формах, запроваджена система «гроші ходять за дитиною», тобто де б вона не опинилася, кошти, які виділяє держава, її знаходять. Таким чином влаштовувати дітей в інтернат стає невигідно, бо тут на дітей витрачається в два рази більше грошей, ніж передбачено для прийомних сімей. Але якщо в сім’ях всі кошти йдуть на дитину, то в інтернатах — ще й на заробітну плату персоналу, обігрівання та облаштування приміщень тощо.. 

Ще один напрям роботи — розширення мережі курсів для усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів та людей, які організовують будинки сімейного типу.. Це допомагає людям зрозуміти, на які ризики вони йдуть, наприклад, якщо дитина хвора. Також треба готувати людей, які проводять тренінги, бо їхня кваліфікація може вплинути на рішення родини, мати чи не мати дитину.       

Вшанування усиновлення на офіційному рівні засвідчує високий рівень уваги і турботи влади та суспільства про дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування.    

Шановні мешканці Знам’янки, яким не байдужа дитяча доля! 

Більш докладну інформацію з питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних форм сімейного виховання ви можете отримати в центрі соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді за адресою: м. Знам’янка вул. Жовтнева,17 каб. 3 тел. 20706

Н. Шевченко, 
директор ЦСССДМ



Сімейні форми виховання | Переглядів: 604 | Додав: Admin | Дата: 30.09.2014

      
12
Як вважаєте, у чому вимірюється дитяче щастя? У тоннах іграшок та шоколаду? Чи, може, у необмеженому доступі до комп'ютера й телевізора? Як думаєте, чи щаслива ваша дитина? Чи все у неї є для щастя? Для початку спробуйте поговорити з дитиною: можливо, ви дізнаєтеся для себе багато нового.
І дізнаєтеся, чи купається ваша дитина у щасті, чи страждає від нестачі позитивних емоцій. Дуже важливо, щоб дитина була щасливою, адже щасливе дитинство – запорука успішного дорослого життя. Що ж насправді необхідно дитині, щоб вона почувалася щасливою?
Знам’янський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пропонує до вашої уваги 88 легких способів, як зробити маленьку дитину щасливою.
Намагайся більше вільного часу проводити з дитиною. Адже ніщо не замінить дитині батьківську любов і розуміння. Придумуйте разом справи, знайдіть спільні інтереси. І неважливо, що це буде – риболовля або пазли, вишивання або столярна справа.
Для того щоб спогади ваших дітей про дитинство були найяскравішими і максимально щасливими, вам обов'язково потрібно буде робити зі своєю дитиною деякі речі. А саме:
1. Частіше пускати сонячні зайчики. Причому направляючи їх як на дитину, так і на себе або на рідних, а може бути навіть і на перехожих (бажано, тільки на тих у яких, зараз гарний настрій).
2. Дружно спостерігати, як проростають посаджені вами з малюком насіння.
3. Разом з карапузом скочуватися з надзвичайно високою крижаної гірки, не забуваючи про правила безпеки.
4. Разом з карапузом принести з морозу в будинок і поставити у воду якісь гілки дерев. А потім чекати поки вони пустять нирки.
5. Вирізати для себе і для малюка вставні щелепи скажімо з апельсинових кірок (це будуть щелепи вампіра). А потім весело намагатися полякати одне одного.
6. Частіше дивитися на зірки.
7. Частіше заштриховувати крейдою або фломастерами монетки або ж листя, а потім ховати їх під папером.
8. Посильніше трясти олівець, для того щоб візуально здавалося, що він уже став гнучким.
9. Можна дірявити разом з дитиною крижинки, взяті з холодильника під струменем води.
10. Постаратися приготувати палений цукор прямо вдома в столовій ложці.
11. Перед святом вирізати цілі гірлянди паперових чоловічків або сніжинок.
12. Частіше показувати театр тіней.
13. Відпочиваючи на природі пускати "млинці" по воді (просто береш максимально гладкий, або обточений з усіх боків камінчик і пускаєш його прямо уздовж поверхні води, а він неначе б стрибає по ній).
14. Малювати улюблені мультфільми прямо на полях у чернетці або відведеному для цього зошиті.
15. Влаштувати персональне окреме житло скажімо в коробці від нового холодильника.
16. Якнайчастіше плести вінки.
17. Робити величезне виверження вулкана, створене на кухні з лимонної кислоти і простий харчової соди.
18. Показати малюкові фокуси з попередньо наелектризованими паперовими фігурками.
19. Разом з малюком писати або малювати під копірку.
20. Попередньо зробити бризкалки зі старих пластикових пляшок і потім влаштувати цілий бій бризками води.
21. Слухати спільно спів птахів на природі.
22. Відпочиваючи біля води, пускати друзки прямо за течією, чи так само рити якісь канали і робити в них справжнісінькі ставки.
23. Побудувати з малюком великий курінь.
24. Сильно потрясти гілку дерева, саме тоді коли дитина буде стояти під нею і таким чином влаштувати справжнісінький листопад (можливо снігопад, або дощик).
25. Разом з крихіткою спостерігати схід або ж захід сонця.
26. Сидячи на морі, на піску милуватися місячною доріжкою.
27. Разом з крихіткою дивитися на хмари і потім придумувати, на що саме вони можуть бути схожі.
28. Зробити спеціальний дитячий флюгер і своєрідну пастку для вітру.
29. Просто посвітити в темряві люмінесцентним ліхтариком.
30. Разом з крихіткою робити восьминогів з кульбаб і красивих лялечок з квітів шипшини.
31. З татом сходити на риболовлю і половити бичків на пальчик.
32. Залишати свої відбитки тіла на свіжому снігу.
33. Погодувати птахів, голубів або качок кого знайдете.
34. Намалювати прямо під оком великий синець і розіграти тата.
35. Робити невеликі секретики (гра полягає в тому, що б яка-небудь папірець був куди-небудь захована).
37. Побудуйте новий будинок для малюка з домашніх меблів.
38. Побудувати прекрасний замок з піску. Можна закопуватися в пісок. А можна вирити надзвичайно глибокий колодязь, для того щоб потім дістати до самої води.
39. Пограти в циклопів (просто стикнутися з малюком лобами і дивитися прямо в очі один одному, саме тоді, ваші очі наче б зливаються в один, і виходить циклоп).
40. Разом з крихіткою можна сидіти біля багаття, і навіть смажити хліб, сало або сосиски на довгому прутику.
41. Прекрасно буде запускати в небо повітряного змія.
42. Можна просто крутити дитину за руки, розраховуючи правильно свої сили.
43. Разом з крихіткою можна посидіти в темряві при запалених свічках розповідаючи історії.
44. Можна робити чортиків з попередньо намилених волосся, звичайно ж, коли купаєтеся.
45. Дути в звичайну порожню пляшку, створюючи смішні звуки.
46. Повторювати якесь одне слово надзвичайно багато раз, таким чином, щоб воно згодом перетворилося у зовсім інше слово.
47. Видавати гучний переможний крик древніх команчів.
48. Можна дивуватися своїй таки гігантської тіні і навіть грати зі своїми тінями в догонялки.
49. Можна просто перестрибувати калюжі.
50. Можна робити спеціальні записи молоком.
51. А можна влаштувати справжню бурю в простій склянці води.
52. Чудово забавляє дитину пошук, якщо закопати якийсь скарб прямо в тарілці з кашею.
53. Можна з малюком пояснюватися якимись знаками.
54. Просто зробити носики з окремих крилаток клена, а так само спеціальні ордена з листків, і повісити на вушка сережки з стиглих черешень або вишень.
55. Одягти безпосередньо на дитину ваш одяг або взуття.
56. Можна дути на пушинку і намагатися її наздогнати.
57. Корисним є їсти заячу капусту, чи злизувати виступаючий березовий сік або кленовий сироп, дуже смачно просто жувати травинки.
58. Не менш захоплююче видавлювати спеціальними формочками майбутнє печиво.
59. Можна буде нанизувати щойно зірвані ягоди на тонку травинку.
60. Весело поспівати хором.
61. Пограти з улюбленими іграшками.
62. Просто пускати мильні бульбашки, а потім ловити їх, щоб лопнути.
63. Разом з крихіткою наряджати новорічну ялинку.
64. Навчитися свистіти через зірваний стручок акації (просто зриваєте свіжий стручок акації, повністю потрошити, а потім трохи відкушує з одного кінця все, далі тільки дуеті в нього і отримуєте звук).
65. Разом з крихіткою змайструвати справжній ляльковий будиночок.
66. Добровільно залізти на дерево скажімо за шовковицею.
67. Грати з малюком в привидів, просто накинувшись простирадлом.
68. Придумувати нові маскарадні костюми і, звичайно ж, в них вбиратися.
69. Говорити довго про свої мрії.
70. Часто стукати в якийсь саморобний барабан, можливо, це буде каструля.
71. Випустити прямо в небо спеціально надуті газом повітряні кульки або ж повітряний ліхтарик.
72. Організувати якесь дитячий свято.
73. Просто дивитися на цей світ через різні кольорові скельця.
74. Разом з малюком помалювати на сильно запітнілому склі.
75. Просто стрибати у попередньо зібрані великі купи осіннього листя.
76. Почати який-небудь зі своїх обідів зі смачного десерту.
77. Притягти з вулиці додому цуценя чи кошеня, відмити і нагодувати.
78. Постріляти разом з малюком з рогатки зробленої власноруч.
79. Змайструвати, а потім повісити під своїм вікном на дерево спеціальний будиночок і годівницю для птахів.
80. Намагатися обводити через скло картинки прямо на вікні.
81. Можна буде покласти що-небудь в сірникову коробку, а потім прив'язати до неї ниточку від котушки і потім спустити це з балкона товаришеві, який заздалегідь чекає внизу.
82. Поважай дитину, навіть якщо їй тільки 4 роки. Завжди цікався її думкою: з приводу їжі, одягу, прогулянки, друзів. Розмовляй із дитиною про все. І намагайся не брехати їй.
83. Вислуховуй на сімейній раді думки дитини, і зважай на них, коли приймаєш будь-які рішення.
84. Довіряй дитини. Почни з того, що вже 7-8-річній дитині виділяй кишенькові гроші, доручаю невеликі покупки й домашні справи. Нехай у дитини буде низка сімейних обов'язків, виконавши які вона відчує свою значимість.
85. Хочеш, щоб дитина була щасливою, тоді сприймай її такою, як вона є. Не втілюй у ній свої мрії, не намагайся нав'язати свої інтереси. Якщо малюк цікавиться малюванням, а ти мрієш, що він стане технарем, не варто дорікати дитині в тому, що вона не відповідає твоїм мріям.
86. Вір у сили та талант дитини, часто кажи їй, що знаєш: вона досягне в житті багато чого.
87. І не грубіть малюку, не обзивайте його за непослух. Слова "іди геть", "не хочу тебе бачити", "як ти мені набрид", "ти мені постійно заважаєш" не зроблять дитину щасливою. Будьте ввічливі навіть із 2-річним малюком.
88. Не відмахуйтеся від дитини, коли вона приходить до вас з проблемами. Приділіть їй максимум уваги, постарайтеся розібратися в проблемі. І не показуйте, що, на ваш погляд, проблема не варта виїденого яйця.
Станьте другом для дитини, вірним, люблячим і розуміючим. І тоді ваш малюк точно буде щасливим!
Сімейні форми виховання | Переглядів: 709 | Додав: Admin | Дата: 31.07.2014

12
   2014 рік проголошено Міжнародним Роком сім’ї, що спрямовує усіх причетних до роботи з сім’єю на пропагування сімейних цінностей, вдосконалення системи державної підтримки різних категорій сімей наданням правової, економічної, педагогічної, психологічної, іншої допомоги.
Сім’я складає організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільним побутом, але й моральною відповідальністю. Для дітей сім’я - це специфічне середовище, в якому у дитини складаються умови для її психічного, фізичного інтелектуального та емоційного розвитку.
Але є діти, які позбавлені опіки та уваги своїх рідних батьків. Саме з метою забезпечення всіх потреб дитини
12держава делегувала повноваження щодо виховання такої категорії дітей прийомним батькам.
Зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків центр соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді приурочив саме до Дня сім»ї. Присутніх привітала директор ЦСССДМ Н. Шевченко, також прийомні батьки отримали поздоровлення від своїх вихованців. Під час розмови піднімалися питання підвищення кваліфікації прийомних батьків, презентування досвіду виховання дітей в родині, літнього оздоровлення прийомних дітей.
В той час як батьки спілкувалися, фахівці із соціальної роботи провели з дітьми ігротеку в парку культури та відпочинку.



Сімейні форми виховання | Переглядів: 536 | Додав: Admin | Дата: 20.05.2014

                          
12Прийомна сім’я є однією з форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.

Метою створення прийомної сім’ї держава визначила забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки., шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.

Над досягненням цієї мети працюють державний департамент з усиновлення і захисту прав дитини та мережа Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомна сім’я - це сім’я або окрема особа, як не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей вищевказаної категорії.

Порядок влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки в сім’ю регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002р. №565 „Про затвердження Положення про прийомну сім’ю”.Ті, хто взяли дітей у родину, є прийомними батьками, а влаштовані діти - прийомними дітьми.

У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.
 
Сімейні форми виховання | Переглядів: 603 | Додав: Admin | Дата: 17.05.2013

                          
12 Рішення про утворення прийомної сім’ї приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконкомом міської ради (міст республіканського значення АР Крим і міст обласного значення) на підставі заяви сім’ї або окремої особи, які виявили бажання створити прийомну сім’ю, за поданням відповідного висновку служби у справах дітей про можливість створення прийомної сім’ї за результатами проходження курсу підготовки і рекомендації відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прийомні батьки обов’язково інформуються про стан здоров’я, фізичний та розумовий розвиток дітей, яких вони мають бажання взяти на виховання та спільне проживання.Орган, який прийняв рішення про утворення сім’ї, несе відповідальність за її функціонування відповідно до законодавства.
Сімейні форми виховання | Переглядів: 811 | Додав: Admin | Дата: 16.05.2013

                          
12 Це може бути як подружжя, так і особа, що не перебуває у шлюбі, працездатного віку.

Ви маєте мати не менший, ніж встановлений законодавством рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) на кожного члена сім’ї, якщо обчислювати його сукупно середньомісячно.

Він обчислюється за останні 6 календарних місяців , що передували дню звернення із заявою про створення прийомної сім’ї.

Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов’язковому порядку повинні пройти навчання , організоване обласним центром соціальних служб для сім2ї, дітей та молоді із залученням відповідних спеціалістів ( психологів, медиків, педагогів тощо) за спеціальною програмою.

Сімейні форми виховання | Переглядів: 800 | Додав: Admin | Дата: 16.05.2013

                          
12 До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання кандидатів подаються наступні документи:

заява від подружжя або особи про створення прийомної сім’ї;

копії паспортів;o копія свідоцтва про шлюб, або у разі розлучення, копія свідоцтва про розірвання шлюбу;

довідка про доходи за останні 6 місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;

довідку про склад сім’ї;

документ, що підтверджую право власності або користування житловим приміщенням;

висновок про стан здоров’я заявників та членів сім’ї, які проживають разом з ними;

довідка про наявність чи відсутність судимості;o письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом з кандидатами, на утворення на власній житловій площі прийомної сім’ї, засвідчену нотаріально або написану власноруч в присутності посадової особи, яка здійснює прийом документів;o оціночна анкета;

рекомендація.


Також складається акт обстеженні житлово-побутових умов проживання кандидатів з зазначенням розміру житлової площі за підписом представників центру та служби у справах дітей.
 
Сімейні форми виховання | Переглядів: 654 | Додав: Admin | Дата: 14.05.2013

                          
12 Усиновлена дитина приймається в сім’ю на правах біологічної дитини з усіма правовими наслідками, а в прийомну сім’ю - до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах 1-1У рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

За цього сімейних правовідносин між прийомними батьками та дітьми не виникає. За вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат.Суми коштів, що належать прийомним дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей (відповідно до єдиного фінансового забезпечення „ гроші ходять за дитиною”).

Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей в прийомних сім’ях становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.Прийомним батькам виплачується грошове забезпечення. Порядок призначення та виплати забезпечення визначається і затверджується Кабінетом Міністрів України. Зараз він становить 35% від розміру соціальної допомоги на дитину.
Сімейні форми виховання | Переглядів: 776 | Додав: Admin | Дата: 13.05.2013

1-10 11-12

Кировоград: новости и сайты