Вівторок, 19.03.2024, 08:04
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

[ Додати запитання ]


Мешканці 4-го під’їзду будинку № 34 по вул. Луначарського звертаються з проханням виділити кошти на заміну двигуна ліфта, бо без нього людям похилого віку дуже важко.

Відповідь:  22 вересня 2011 року проведено роботи по заміні двигуна ліфта. Двигун встановлено, на даний час ліфт працює.


Я – самотня, інвалід не в змозі особисто оформити документи на індивідуальне опалення, купити обладнання. Як бути?

Відповідь:


- Рішенням виконавчого комітету від 15.04.2011 року № 230 „Про забезпечення малозабезпечених сімей індивідуальними приладами опалення” заявниця була безкоштовно забезпечена індивідуальним приладом опалення (котлом), який вона до цього часу ще не отримала. З метою поінформованості населення нашого міста пропонуємо доручити управлінню містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства розмістити інформаційні матеріали щодо роз’яснення вимог „Положення про встановлення індивідуальних приладів опалення малозабезпеченим сім’ям та окремим категоріям громадян міста Знам’янки за бюджетні кошти”, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 09.12.2010 року № 519, та перелік документів, необхідний для їх подання, на розгляд відповідної комісії.


На кінцевій зупинці автобуса Готель – Сільгосптехніка виросло і все збільшується сміттєзвалище. Ми з цього приводу зверталися до міського голови, приїздила комісія на чолі з А.Заруцьким, але нічого не зроблено. Просимо вжити заходів.

Відповідь:


19.09.2011 проведено огляд даної території керівником КП „Шляховик» та керівником КП „ЗЖЕК №1”.
На кінцевій зупинці автобусного маршруту №5 „Готель-Сільгосптехніка” сміттєзвалище відсутнє.


Махновська Катерина Володимирівна запитує:

Встановлений напроти магазина «Слав’яночка» по вул. Привокзальній сміттєвий майданчик завжди переповнений і не прибирається.

Відповідь:

Даний сміттєвий майданчик прибирається згідно графіку комунальним підприємством «Знам’янська ЖЕК №1» (щосуботи та щосереди) та комунальним підприємством «Шляховик» (щопонеділка та щочетверга). Сміття, що накопичується навколо майданчика прибирається щодня.



Любов Михайлівна, вул. Незалежності 

Коли на вулиці буде встановлено освітлення, як на сусідніх вулицях?

Чому за всю зиму вулицю жодного разу не розчищено?

Відповідь: За інформацією КП «Шляховик», для відновлення освітлення вулиці необхідна розробка проектної документації. В 2013 році кошти на цю вулицю не заплановано. Взимку вулиця не розчищалась через недостатнє фінансування підприємства із-за не оплати рахунків казначейської службою.


Відповідь: Будівництво об’їзного шляху в обхід м. Знам’янка здійснюється за рахунок державного бюджету. Виконавчий комітет Знам’янської міської ради не є розпорядником та одержувачем коштів. Кабінетом Міністрів України вирішено питання відведення земельної ділянки, на якій розташований лісовий масив, Кіровоградській службі автомобільних доріг і роботи по будівництву об’їзного автомобільного шляху ведуться. Інформацію про дату завершення робіт в 2013 році служба поки надати не може.

Відповідь:  В 2012 році за кошти міського бюджету виконувався ремонт вулиці Калініна; за кошти державного бюджету – вулиць Фрунзе, Жовтневої, Привокзальної, на яких дані роботи виконуються щорічно.

 


 Чи буде проведено капітальний  ремонт даху  будинку №9 по вул.Гагаріна( якому, до речі, вже 40 років), який обіцяли зробити ще у 2012 р.?

Відповідь: В 2013 році з міського бюджету планується тільки фінансування часткових капітальних ремонтів покрівель на суму 70,0 тис.грн.


олд

Перш за все, необхідно чітко з'ясувати з чиєї вини сталося затоплення. Викличте представника ЖЕКу, який обслуговує Ваш будинок, і складіть акт, зафіксувавши в ньому час, місце та ступінь пошкодження належного Вам майна. Окрім того, акт повинен містити детальний опис пошкодженого майна (дефектну відомість). В акті обов'язково поставте дату, повну адресу квартири, ПІБ та посаду особи, яка склала акт. Зберігайте акт у себе доки не буде вирішено питання з відшкодуванням збитків. Якщо є можливість — зафіксуйте пошкодження на фото чи відеозапис. Після складення акту необхідно буде оцінити шкоду, заподіяну Вашому житлу. Якщо немає фінансової можливості залучити до цього фірму, яка професійно займається вирішенням таких питань — спробуйте це зробити самостійно, принаймні знайдіть чеки на купівлю побутової техніки та будівельних матеріалів, можливо у Вас лишився кошторис на проведення ремонту тощо.
Може з'ясуватися, що затоплення сталося не з вини ваших сусідів (забули закрити кран, давно не міняли сантехніку тощо), а з вини ЖЕКу, що обслуговує Ваш будинок (наприклад, лопнув стояк) і Ваші сусіди також постраждали внаслідок цього. Це дозволить Вам об'єднати зусилля і отримати компенсацію за заподіяну Вам шкоду. Якщо досягнути згоди не вдається — ви маєте право звернутися до суду, долучивши до позовної заяви всі зібрані Вами докази, а також кошторис на відновлювальний ремонт. Разом з представником ЖЕКу поспілкуйтеся з сусідами, спробуйте з'ясувати причини затоплення.

В моєму будинку газове опалення. Я щомісяця вчасно і в повному обсязі сплачую рахунки за спожитий газ. Але в цьому місяці я був у відрядженні і не встиг вчасно оплатити рахунок в результаті чого мені примусово припинили газопостачання. Як мені вирішити це питання?
Підстави та порядок припинення (обмеження) газопостачання споживачам рівно як і процедура примусового відключення споживачів від газопостачання визначені чиним законодавством України. Зокрема, пункт 6 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 2246 від 9 грудня 1999 р. (далі - Правила) містить вичерпний перелік підстав припинення газопостачання населенню, а пункт 31 вказаних Правил надає газорозподільне підприємству право припиняти постачання газу споживачеві лише у випадках, передбачених у пункті 6 Правил.
Пункт 17 Правил визначив розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший строк.
І порушення споживачем строків сплати за надані послуги з газопостачання дійсно є однією з підстав припинення газопостачання. Утім, Правилами також визначено, що якщо споживач не оплатив надані послуги з газопостачання протягом 10 днів після строку, зазначеного в договорі чи платіжному документі, а газопостачальне підприємство протягом наступних п'яти днів не отримало повідомлення про оплату, споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання. І тільки у разі несплати наданих послуг з газопостачання протягом 10 днів після отримання споживачем письмового попередження (з позначкою про його вручення) газопостачальне підприємство має право відключити споживача від газопостачання.Отже, для відновлення послуг з газопостачання рекомендую Вам, перш за все, звернутися до газопостачального підприємства, яке обслуговує Ваш житловий будинок із заявою про поновлення газопостачання, в якій обов'язково зазначте, що Ви не сплатили рахунок вчасно з поважних причин, попередження про припинення газопостачання не отримували, рахунок сплатили і маєте бажання користуватися послугами цього підприємства і в подальшому. До заяви додайте копію сплаченого рахунку та копію посвідчення про відрядження. Якщо газопостачальне підприємство відмовиться від поновлення газопостачання Ви можете захистити свої права в судовому порядку.

У наш час стало дуже популярно купувати речі в інтернет-магазинах. От і я придбала собі через сайт одного із інтернет-магазинів тепле зимове пальто, а коли отримала його, зрозуміла, що воно не відповідає опису та й затісне на мене. Чи можу я відіслати придбане мною пальто і повернути собі заплачені за нього гроші?
На даний випадок поширюється дія Закону України "Про захист прав споживачів”, який надає Вам право протягом 14 днів з моменту отримання товару неналежної якості вимагати розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми або вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар (ст. 8 Закону). Деякі інтернет-магазини надсилають товар одразу з бланком повернення, в якому треба вказати причину повернення і номер рахунку, на який будуть перераховані сплачені Вами кошти. До бланку додаються ксерокопії паспорту громадянина України та копія довідки про Ваш ідентифікаційний код. Якщо ви такого бланку не отримали — зв'яжіться з інтернет-магазином і поцікавтеся, як ліпше повернути придбаний Вами товар. Зазначаю також, що поверненню підлягають тільки ті кошти, які сплачені Вами безпосередньо за придбану річ. Кошти, сплачені за обробку Вашого замовлення, за поштову чи кур'єрську доставку, поверненню не підлягають.


В результаті перепаду електричної напруги в мережі у мене згорів холодильник, придбаний менше року тому. Що мені робити? До кого звертатися?
Для того щоб дати відповідь на Ваше питання необхідно, окрім всього іншого ознайомитися зі змістом умов гарантії, які надає продавець на придбаний Вами товар. Утім, можна сказати, що на даний випадок поширюється дія Закону України "Про захист прав споживачів”. В будь-якому випадку зверніться до магазину, в якому Ви придбали техніку, за консультацією. Вас направлять в службу гарантійного обслуговування. Подальша процедура можу бути такою: викличте представника служби гарантійного сервісу, який повинен оглянути Ваш холодильник і встановити причини його пошкодження. За результатами огляду вимагайте складення акту, в якому повинні бути зазначені час і місце проведення огляду, характер і причини пошкодження, ПІБ особи, що склала акт. Якщо буде встановлено, що причини пошкодження холодильника підпадають під дію умов гарантійного обслуговування, Ви матимете право на заміну товару або безкоштовний ремонт. Знову ж таки повторюся — необхідно знати більш детально умови гарантії — можливо ремонт буде проводитися безкоштовно, а за пошкоджені деталі потрібно буде заплатити. Можливо на час проведення ремонту Вам буде запропоновано у тимчасове користування інший холодильник з резервного фонду служби гарантійного обслуговування. В будь якому випадку, не забудьте задати ці питання сервісній службі, а ще краще з'ясовувати подібні питання під час придбання побутової техніки.

Я працюю на підприємстві та маю п'ятирічну дитину. Чи можу я взяти додаткову відпустку у поточному році, якщо основна вже використана?
Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, у відповідності до ст. 19 Закону України № 504 надається жінці, яка має двох та більше дітей у віці до п'ятнадцяти років або дитину інваліда (у цьому випадку до 18 років), або ж особі, яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері. Такий вид відпустки надається на підставі заяви, свідоцтв про народження дітей, довідки медичного закладу (у разі, якщо дитина інвалід) та інших документів, які підтверджують право на отримання такої відпустки, в подальшому оформлюється наказом керівника. У вашому випадку, підстави на отримання додаткової відпустки відсутні.

Чи можливо продовжити відпустку по догляду за дитиною до досягнення дитиною 6 років?
Відповідно до ч.4 ст.179 КЗпП України передбачена можливість підприємства за рахунок власних коштів надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відпустки», ч. 6 ст. 179 КЗпП України якщо дитина потребує домашнього догляду, то жінці в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. Різниця в тому, що в першому випадку роботодавець має право і не зобов’язаний надавати таку відпустку. У другому випадку (п. 3 ч. 1 ст.25 Закону України «Про відпустки», ч. 6 ст. 179 КЗпП України) роботодавець зобов’язаний надати таку відпустку тривалістю яка встановлена у медичному висновку. Для цього Ви повинні написати та подати заяву на про надання Вам такої відпустки, додавши медичний висновок. У такому випадку роботодавець зобов’язаний видати наказ про надання Вам відпустки по догляду за дитиною без збереження заробітної плати на строк, що вказаний у медичному висновку

З моменту прийняття на роботу між працівником та працедавцем укладається трудовий договір, який передбачає рівні права та обов’язки між ними. Саме за цим договором у працівника виникають обов’язки виконувати роботу, визначеною цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а у роботодавця – обов’язки виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи.

Відповідно до трудового законодавства заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. ЇЇ розмір залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується.

Слід знати, що мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці. До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається відповідно до Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку.

Для здійснення контролю за заробітною платою кожен працівник при кожній виплаті заробітної плати повинен отримувати такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:

а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;

б) розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;

в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

Термін виплати заробітної плати - в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

В разі звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому провадиться в день звільнення, або не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Слід зазначити, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у встановлені строки, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.


Відповідно до п. 5 ст. 15 Житлового кодексу України виконавчим комітетом Знам’янської міської ради здійснююється облік громадян, які потребують поліпшення
житлових умов (частина перша статті 36), а також контроль за станом цього обліку на підприємств, в установах, організаціях (стаття 41).

Відповідно до ст. 34 Житлового кодексу України підставами для визнання громадян такими, що потребують поліпшення житлових умов визнаються:

1) забезпечені житловою площею нижче за рівень, що визначається чинним законодавством (менше 6 м2 житлової площі на одну особу);
2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв'язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім'ї. Перелік зазначених захворювань затверджується Міністерством охорони здоров'я України за погодженням з Українською республіканською радою професійних спілок;
4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово - будівельних кооперативів;
5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках.

Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначив Кабінет Міністрів України постановою від 11.03.2011 року №238 «Про Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов».
Громадяни, які вже перебувають на квартирному обліку, зобов’язані протягом року поновити свої персональні дані в особових справах квартирного обліку для забезпечення внесення інформації про таких громадян до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Відповідно до п. 4 ПКМ № 238 формування Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, має бути завершено до 1 жовтня 2013 року.

Відповідно до вимог ст. 42 Житлового кодексу України жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, крім випадків, передбачених статтею 46, частинами першою і другою статті 54, частиною першої статті 90,частиною шостою статті 101, статтями 102, 110, частиною першою статті 114 цього Кодексу, а також інших випадків, передбачених законодавством Союзу РСР і Української РСР.

Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов та бажають стати на квартирний облік при виконавчому комітеті Знам’янської міської ради, повинні звернутися до відділу надання адміністративних послуг (каб. №13, вул. Жовтнева, 17, (приміщення РДА)) та подати певний перелік документів; отримати юридичну консультацію з питань житлового законодавства можна в юридичному відділі Знам’янського міськвиконкому (каб.№21).

Прийомні дні: вівторок - з 8.00 до 14.00, четвер - з 13.00 до 17.00. Телефон для довідок 2-19-04.



Кировоград: новости и сайты