Субота, 18.05.2024, 20:32

Головна » 2012 » Жовтень » 23 » Щодо зобов’язання споживача укласти договір на надання житлово-комунальних послуг

12         Юридичний відділ виконавчого комітету Знам’янської міської ради доводить до відома споживачів житлово-комунальних послуг міста, що судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України 10 жовтня 2012 року в судовому засіданні розглянуто справу № 6-110 цс 12, предметом якої був спір про зобов’язання споживача укласти договір про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
При розгляді цієї справи Верховний Суд України зробив правовий висновок, який полягає в наступному.
Відповідно до змісту статті 627 ЦК України свобода договорів не є безмежною і у випадках, передбачених актами цивільного законодавства, особа зобов’язана укласти відповідний договір. Такий випадок, зокрема, передбачено пунктом 1 частини третьої статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до якого споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору.
Встановивши, що виконавцем такі послуги надаються, а споживач їх отримує, однак ухиляється від укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, який підготовлений виконавцем відповідно до типового договору, суд за позовом виконавця ухвалює рішення про визнання зазначеного договору укладеним.

Юридичний відділ Знам’янського міськвиконкому

Категорія: Новини міської ради | Переглядів: 709 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0