Понеділок, 29.04.2024, 14:33
Вхід | Вихід | RSS
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com
Belarusian  English  Russian  Ukrainian 

Меню

Пошук

Погода та курс валют

Погода
Погода у Знам'янці

вологість:

тиск:

вітер:



Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Опитування

Статистика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформаційний портал


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео про місто

Корисні посилання

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Батьківський всеобуч


Комп’ютерна залежність у дітей та підлітків
                           
12Придбавши дитині комп’ютер, багато батьків спочатку не можуть нарадуватися: сидить вдома, з поганою компанією не водиться, завжди під наглядом. Тривога з’являється тільки тоді, коли комп’ютерна залежність вже повністю заволоділа дитиною.

Тільки тепер батьки починають помічати, що підліток не тільки з неприємними дітьми не водиться, він взагалі ні з ким не спілкується, нічим не цікавиться, почав погано вчитися, виявляє агресію. Комп’ютерна залежність у дітей стала розповсюдженим захворюванням, але на сьогодні вона успішно лікується. 

Психологи характеризують комп’ютерну залежність у дітей як різновид емоційної залежності. Комп’ютер відіграє роль головного об’єкта для псевдо спілкування.Комп’ютерна ігрова залежність підштовхує людину до заснування легенди про себе саму, з якою вона так зживається, що починає у неї вірити. Найчастіше залежність від ігор зустрічається у підлітків 12-16 років з завищеною чи заниженою самооцінкою.За статистикою, кожен шостий підліток виліковується від ігрової залежності самостійно і без наслідків. Але не треба надіятися , що залежність пройде сама по собі, хитка дитяча психіка може не впоратися з впливом залежності.

Ознаки комп’ютерної залежності:

• У дитини ’являється нав’язливе бажання грати на комп’ютері. Навіть колись улюбленій справі вона з радістю віддасть пріоритет спілкуванню з «залізним» другом.

• Кудись різко пропали друзі. Якщо хтось і приходить у гості, то для того, щоб разом пограти на комп’ютері. Сам же підліток ходить до друзів з такою ж метою.

• Незрозуміле емоційне піднесення, яке різко змінюється дурним настроєм. Коли уважно придивитися, можна зрозуміти , що це пов’язане з віртуальними успіхами та невдачами у грі.

• Пізні посиденьки і відмова від їжі, тому що в Інтернеті йде «дуже важлива битва».Ні переконування, ні погрози не будуть мати ефекту. Скоріш за все, ви самі визвете на себе агресію, а сам ігроман ще глибше вгрузне в надуманий світ, тому що в реальності його «ніхто не розуміє». Ця залежність небезпечна ще й тим, що підліток знаходиться в дуже непростому періоді життя. Час, коли він повинен шукати своє місце у соціумі, починати будувати взаємовідносини з протилежною статтю та однолітками, вже спливає. В подальшому це викликає інші психологічні проблеми.Небезпека комп’ютерної залежності 

• Комп’ютер стає сильним стимулом і головним об’єктом для спілкування.

• В процесі гри, або перебування в Інтернеті дитина губить контроль за часом.

• Якщо заборонити грати, дитина може виявляти агресію.

• Вседозволеність і простота досягнення мети в іграх може впливати на впевненість дитини, що і в реальному житті все так просто, і можна почати гру «спочатку»• Із –за несистематичного прийому їжі може виникнути проблема з шлунком.• Багаточасове безперервне перебування перед монітором може визвати порушення зору, осанки , імунітету, головні болі, розлади сну.

• Діти перестають фантазувати, знижується можливість створювати візуальні образи, споглядається емоційна незрілість, безвідповідальність, може виникнути проблема з навчанням Типи ігор, їх небезпека.Спеціалісти відмічають, що різні види комп’ютерних ігор по – різному можуть впливати на дитину. Найбільш небезпечними вважаються рольові ігри з видом « з очей» комп’ютерного героя. Не менш небезпечні ігри з видом зовні на «свого» комп’ютерного героя. Стратегічні ігри, «керівні», менш небезпечні, але можуть дуже швидко затянути дитину. Потім йдуть нерольові ігри: аркада, головоломки, ігри на швидкість реакції, азартні ігри.Профілактика залежності від комп’ютерної гри.

• Особистий приклад батьків: якщо ви дозволяєте дитині грати деякий час, то і самі не повинні просиджувати біля комп’ютера багато часу.

• Список спільних справ, ігор, фізичних вправ. Все треба спланувати, щоб не зоставалося у дитини багато вільного часу.• Використовувати комп’ютер як нагороду, для ефективного виховання, в якості заохочення

• Важливо контролювати ті ігри, в які грає ваша дитина. Ви повинні знати, що це за гра, та відслідковувати будь-які відхилення у поведінці дитини по закінченню гри. Якщо з’явиться роздратованість, збудження - то це симптоми того, що або гра була надто довга, або вона зовсім не підходить дитині.

• Віддавати перевагу розвиваючим іграм та сайтам. 

• Встановити спеціальні сітьові фільтри і спеціалізовані ПО, які дозволяють контролювати та лімітувати спілкування дитини з комп’ютером .Але не можна різко віднімати або забороняти комп’ютерні ігри дитині, яка вже втянулася. 

Робити це треба послідовно. Адже не всі ігри погано впливають на психіку дитини, деякі сприяють розвитку пізнавальних та моральних якостей. Тут головне – ті ігри, які вибираються. Можна разом з психологом пройти різні тести, щоб оцінити комп’ютерну залежність вашої дитини.Нехай ваші діти ростуть здоровими!
 
 
Категорія: Батьківський всеобуч | Додав: Admin (01.04.2013)
Переглядів: 1652

Кировоград: новости и сайты